Перейти до вмісту

Cанаторій «Червона Калина» на Рівненщині робить свій внесок в перемогу

У санаторії «Червона Калина», що на Рівненщині, зібрали та передали бійцям ЗСУ, які захищають Україну на передовій, дрони та іншу допомогу.

З приходом нового інвестора – компанії AREGY GROUP колектив санаторію вже не перший раз допомагає збройним силам України. На цей раз ініціатором допомоги стала відома майстриня з декоративного мистецтва з Мелітополя, 85-річна Ганна Ждань, яка наразі знаходиться у «Червоній Калині».

Ганна Ульянівна родом з села Рясники Гощанського району Рівненської області. Але до війни проживала в Мелітополі. Коли місто окупували російські загарбники, жінка виїхала на батьківщину. В «Червоній Калині» вона кожну годину з молитвою за наших бійців уважно слідкує за новинами з фронту. В тому числі за тим, як просувається звільнення Запорізької області. Так у неї й виникла думка допомогти військовим саме на цьому напрямку та залучити до цього колектив санаторію.

«Наша сім’я та рідні щодня переживають за хлопців та дівчат, які звільняють землю від російських окупантів. І я кожен день думаю, щоб скоріше звільнили Мелітополь, бо я там живу. Щоб скоріше повернутися додому. І я вдячна, що колектив «Червоної Калини» миттєво відгукнувся та долучився до доброї справи. Хочу, щоб та допомога була на користь воїнам, аби мали більшу силу звільнити Мелітополь», розповіла Ганна Ульянівна.

Насамперед співробітники санаторію звернулися із запитами безпосередньо до бійців ЗСУ та сформували перелік того, що їм необхідно на передовій. Після чого було зосереджено увагу на закупівлі FPV-дронів, а також інших корисних для ЗСУ речей: планшетів, тактичного спорядження, зарядних станцій, медикаментів та продуктів харчування. Тобто того, що знадобиться бійцям в першу чергу при звільненні півдня України.

«Допомога на Мелітопольський напрямок – це планшети, дрони та продукти харчування. А також зарядна станція. До цього було перерахування коштів. «Червона Калина» системно підтримує ЗСУ. Це відбувається з грудня 2022 року, коли санаторій отримав ключового інвестора – міжнародну біо-реноваційну медичну компанію AREGY GROUP. І така допомога ЗСУ від «Червоної Калини» лише зростатиме. Наш колектив активно підтримує військових, адже, завдяки ЗСУ ми маємо змогу працювати», – зазначила директор санаторію «Червона Калина» Олена Попова.

Крім військової допомоги, Ганна Ждань вишила бійцям «на нулі» ще й рушник-оберіг, в який, за її словами, вклала частинку своєї душі, віру у перемогу України та підтримку наших героїв-захисників.

«Я дуже сумую за Мелітополем – містом, яке стало мені справжнім домом. Особливо гостро я відчула це у санаторії, коли намагалася відволіктися від подій та новин вишиванням. Я згадувала про те, що багато моїх робіт залишилося там, у Мелітополі. У нас в місті є спілка «Надія», де зібралося чимало моїх колег – фахівців з українського образотворчого мистецтва, які зберігають та продовжують українську історію рукоділля. Наші роботи були неодноразово представлені на виставках, отримували нагороди. Все це складало велику частину мого життя, і я зі сльозами на очах та молитвами за наших героїв на фронті, продовжую ту роботу, якою ми займалися в спілці.

Рушничок вишила, щоб він був як оберіг воїнам. Мій рушничок їм допоможе, тут їм благословення на все, щоб мали силу та здоров’я все відвоювати. Я вірю, що цей оберіг вбереже й захистить наших бійців від російських куль і снарядів та супроводить до перемоги. Щоб наша Україна була незалежна, самостійна і щаслива!» – сказала Ганна Ульянівна.

На сьогодні уся допомога доставлена на фронт, до підрозділів, які за допомогою БпЛА наносять нищівні удари по ворогу на Мелітопольському напрямку.

«Ми продовжемо допомагати нашим військовим до тих пір, поки ворог не залишить територію нашої держави», зазначила директор санаторію Олена Попова.

Довідка

У грудні 2022 року санаторій «Червона Калина» у Рівненській області отримав нового ключового інвестора. Ним стала Міжнародна біо-реноваційна медична компанія AREGY GROUP.

У 2023 році компанія представила Програму реновації та розвитку об’єкту («Червоної калини») як біо-реноваційного курорту Рівненського регіону. Інвестиції на реконструкцію підприємства складуть понад $20 млн.

У результаті розвитку санаторію планується відкриття понад 200 робочих місць, що дасть близько 30 млн грн надходжень до державного бюджету.

З початку повномасштабного вторгнення AREGY GROUP також регулярно надає гуманітарну допомогу ЗСУ та мобілізованим бійцям.