Перейти до вмісту

Фітобочка

Центром слов’яно-тибетської медицини академіка В.Ф. Востокова відроджена древня східна методика оздоровлення, котра традиційно використовувалась в Індії та Тибеті.

В її основу покладені гідропатичні процедури, які діють на капілярному рівні і відновлюють аутосаногенні (самозцілювальні) властивості організму..

 Цілюща дія пари відома здавна. Люди різних країн користуються цією чудодійною процедурою для очищення тіла, відновлення сил та омолодження.  Широко популярні нині російські парові лазні, сухо-жарові фінські сауни, римські терми-купальні, японські громадські куапльні сенто та індивідуальні ванни фуро.  Але, на жаль, не всі, хто бажає відчути вплив зазначених “купалень”,з легкістю витримують навантаження, яке викликається такими процедурами в силу особливостей свого організму або наявних функціональних відхилень чи захворювань.

Процедура проходить у розробленій установці для фітопаротерапії (ФПТ). Для одержання фіто-пару використовується унікальний рослинний збір, складений фітотерапевтами Міжнародної академії народної медицини (Москва) під керівництвом академіка Востокова В.Ф. Трави підібрані відповідно до канонів Тибетської медицини – співвідношення теплого і холодного початків у рівновазі

 Процедура в  установці займає досить невеликий час 10-15 хвилин, але по ефективності перевершує 2-годинний сеанс у парилці, при цьому не відбувається навантаження на серцево-судинну систему, а навпаки регулюється робота серця і всієї судинно-капілярної сітки. Температура пари становить 45-50 С0, вологість – 80-85%. Позитивний ефект полягає в тому, що голова пацієнта залишається ізольованою від розігрітого і збідненого киснем повітря (дихання повітрям температури навколишнього середовища), у результаті чого відбувається інтенсивний газообмін і, як наслідок, підвищення метаболізму. Гідротерапія допомагає організмові доставити клітинам живильні речовини через артеріальні петлі капілярної сітки і здійснити виділення непотрібних  і шкідливих речовин через венозні петлі тієї ж капілярної сітки.

Основним компонентом  у цьому винаході є використання гарячої фітопари, під її дією відкривається дихання шкіри — розширюються і відкриваються пори шкірного покриву, що сприяє виведенню з організму надлишку жирів, води, шлаків, солей важких металів, радіонуклідів. Дія високої температури, води в пароподібному стані і біологічно активних речовин, що входять до складу  фітопару, сприяють надходженню в ток крові амінокислот, у тому числі гістаміну, що має знеболюючу, судинорозширювальну дію і тим самим поліпшує кровообіг всього організму.

 За допомогою шкірного дихання, вологообміну і газообміну в організм попадають необхідні вітаміни, мікроелементи, органічні кислоти, глюкозиди, мінеральні солі, ефірні олії (мають бактерицидну, антиспазматичну, антивірусну, тонізуючу, протиревматичну дію), дубильні, бальзамічні й інші корисні речовини. Під дією всіх елементів підвищується імунний статус організму, відновлюються регенераційні процеси, епіталізація і пігментація шкірного покриву, зникають больові синдроми, покращується кровообіг у кінцівках, ліквідується фізичне, нервове виснаження і перевтома, поліпшується емоційний стан.

 Важливо відзначити, що фітопаротерапія дає прекрасні результати при таких складних захворюваннях (приводимо далеко не повний список): підвищений артеріальний тиск будь-якої етіології; артрити, поліартрити, артрози, ревматизм, хвороба Бехтерева, наслідку інсульту, наслідку поліомієліту, наслідку інфаркту міокарда (аритмії, блокади), стенокардія, хвороба Рейно й інші загальні або місцеві артериїти, неврити, поліневрити, ішіас, люмбалгія, наслідки різних травм, поранень, післяопераційні спайки, розсіяний склероз, передчасне старіння, лейкози, системні хвороби сполучної тканини,  м’язові атрофії різного походження. Лікування обов’язково супроводжується внутрішнім і зовнішнім фізичним омолодженням організму, емоційним підйомом і відчуттям комфорту.

 Фітопаротерапія крок за кроком, від сеансу до сеансу відкриває закриті капілярні судини, відновлює живлення органів елементами крові висушених острівців клітин, забезпечує надходження кисню і дренаж тканин для виведення шлаків, токсинів, тобто відновлює нормальне, здорове життя клітин, тканин, органів і всього організму людини.  Дуже важливою особливістю фітопаротерапії є рясне  потовиділення і під час перебування в установці, і в період відпочинку після.

 Методичне використання ФПТ-установок сприяє поліпшенню емоційного, психічного і фізіологічного стану. Це пояснюється тим, що температура фітопари в установці підвищується поступово, приблизно на 1 градус за півхвилини, що значно зм’якшує або зовсім ліквідує  суб’єктивні відчуття в пацієнтів. Вони не спостерігають ніяких патологічних змін у роботі серцево-судинної системи й інших функціональних систем організму. Крім цього, температура фітопари підвищується лише до верхньої границі зони комфорту, що встановлюється для кожного пацієнта індивідуально дослідним шляхом.