Перейти до вмісту

Найімовірніше, господарський суд Рівненської області бере участь у рейдерському захопленні санаторію «Червона Калина» та коштів іноземного інвестора

господарський суд Рівненської області бере участь у рейдерському захопленні санаторію «Червона Калина»

Найімовірніше, господарський суд Рівненської області бере участь у рейдерському захопленні санаторію «Червона Калина» та коштів іноземного інвестора.

Є підстави вважати, що господарський суд Рівненської області 7 листопада, прийнявши незаконне та необґрунтоване рішення, фактично підтвердив свою участь у рейдерському захопленні санаторію «Червона Калина» та протиправному заволодінні коштами іноземного інвестора AREGY GROUP.
У грудні 2022 року у складі учасників санаторію «Червона Калина», яке є орендним підприємством, відбулися зміни. Ключовим інвестором (понад 90% капіталу) стала міжнародна біо-реноваційна медична компанія AREGY GROUP. Цій зміні передували скликання загальних зборів учасників, прийняття рішення про передачу часток у статутному капіталі та внесення новим учасником іноземних інвестицій.
Всі процедури були проведені у рамках чинного законодавства та відповідно до вимог Господарського, Цивільного кодексів та Закону України «Господарські товариства», якими в Україні регулюється діяльність орендних підприємств.

Але, Господарський суд Рівненської області 7 листопада, ймовірніше за все, діючи під тиском (замовленням)….. ухвалив незаконне рішення про визнання недійсною зміну учасників санаторію «Червона Калина», керуючися Законом України «Про Товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», який у цьому випадку не міг застосовуватися.

❗️Абсурдність рішення Господарського суду полягає у тому, що після позову однієї з колишніх учасниць орендного підприємства, яка до появи іноземного інвестора володіла лише 3,2% його статутного капіталу, суд передав їй статутний капітал, який вже на законних підставах належав AREGY GROUP. І вона з 3,2% стала основною власницею підприємства.

Окрім протиправності та абсурдності, це рішення ще й позбавляє іноземного інвестора AREGY GROUP його прав на інвестиції в Україні. А це, у свою чергу, завдає шкоди іміджу всієї України, оскільки взагалі блокує залучення до України іноземних інвесторів. Адже для потенційних інвесторів це сигнал про незахищеність їхніх інвестицій.

Рішення Господарського суду Рівненської області є незаконним, таким, що протирічить практиці господарських судів даної категорії справ, абсурдним по своїй суті та негайно оскаржуватиметься у вищестоячих інстанціях.