Перейти до вмісту

“Іспанський плащ”

Суть  методу полягає в тому, що з товстого, грубого  рядна шиють плащ у вигляді довгого халата з рукавами, який спереду не зшитий і спускається до підлоги. Цей плащ замочується холодною простою водою, але якщо пацієнт ослаблений, похилого віку, довго та часто хворіючий, – то теплою. Потім плащ викручується й надягається, при чому краї його спереду заходять один за другий. Шерстяні одіяла повинні бути приготовлені на постелі. Найкраще розіслати одне велике одіяло та два менших повперек. Пацієнт лягає на одіяло і його щільно їм вкутують (сповивають) ,щоб не було доступу повітря й прикривають зверху ватяним одіялом та периною. Необхідно одягати й вкутувати пацієнта в одіяла якомога швидше, щоб максимально зменшити час впливу холодного повітря. Тривалість такого укутування 1.5-2години в залежності від конституції. Періодичність -2-3 рази в тиждень. На курс – 8-10 процедур, можливе й більш тривале лікування.

Показами до застосування процедури є:

  1. інфекційні захворювання
  2. атеросклероз
  3. артеріальна гіпертонія
  4. цукровий діабет
  5. ожиріння та ін.

Процедура легко переноситься, не викликає неприємних відчуттів, гемодинамічні показники (тиск, пульс)суттєво не міняються.
Разом з тим процедура надзвичайно позитивно впливає на шкіру, яка має безліч структур, які реагують на ці впливи.
Щоб переконатись в ефективності процедури, достатньо уважно подивитися на воду, в якій промивають плащ після кожного сеансу. Промивна вода стає каламутною, брудною, а іноді з жовтим відтінком. Дослідження виділень, поту, прмивних вод підтверджує наявність в них слизу, уратів, фосфатів, оксолатів, елімінацію солей важких металів, змінюється й аутофлора шкіри.
«Іспанський плащ» є багатостороннім методом впливу факторів,періодичне подразнення якими організм при його патологічних станах приводить до виникнення стабілізації гомеостазу.

Лікувальна дія може бути посилена, якщо змочувати плащ у відварі сіна, вівсяної соломи, соснових гілок, липових бруньок.