Перейти до вмісту

Масаж рибками Гарра Руфа

Для масажу рибками використовується спеціальний вид рибок — рибка Гарра Руфа, яку ще іноді називають рибкою -лікарем.

Особливістю їх дії на організм є те, що рибки здатні видаляти ороговілі клітини шкіри без її механічного пошкодження, адже у рибок немає твердих зубів, тому вони можуть згризати тільки готовий до злущування епітелій;

Крім того,слина рибок містить особливий компонент діетанол, який сприяє загоєнню мікротравм шкіри. Вода, в якій плавають рибки, збагачується слизом, який виділяє шкіра рибок, і він також сприятливо впливає на шкіру.Саме те, що у рибок немає гострих зубів, визначає безпеку процедури для пацієнта. Вони зіскоблюють поверхневий шар шкіри, ніби терткою, не пошкоджуючи її цілісність, що запобігає проникненню в організм вірусів та хвороботворних бактерій.

Сотні маленьких рибок дуже делікатно і вибірково обробляють шкірний покрив саме там, де це необхідно.

Дотик Гарра Руфа - це масаж, який поліпшує кровообіг, надає заспокійливу дію на центральну нервову систему, знімає набряки і втому в ногах. У рибки, крім м'яких щелеп, присутні невеликі вусики. Водячи ними по поверхні, рибка, тим самим, активізує глибинні процеси в клітинах епідермісу, покращує кровопостачання тканин. Під час процедури відбувається повна релаксація і суттєве психологічне розвантаження організму.Крім косметичного, фіш-терапія має і лікувальну дію на ряд захворювань, що супроводжуються шкірними проявами. Тому масаж рибками показаний при псоріазі,вітіліго,червоному пласкому лишаї, іхтіозі, гіперкератозі, нейродерміті, екземі.Процедуру можна проводити пацієнтам будь-якого віку, навіть дітям. Протипоказами до процедури є системний червоний вовчак; псоріатичний нейродерміт;злоякісні новоутворення шкіри.

За 1-2 доби до масажу рибками Гарра Руфа забороняється користуватися кремом для ніг. Перед процедурою пацієнт миє нижні кінцівки та опускає їх у акваріум з теплою водою (32 С). Тривалість процедури 15-20 хв. Для тривалого ефекту необхідно 8-10 процедур щоденно чи через день.