Перейти до вмісту

ПРОГРАМА ДЛЯ ПІДСИЛЕННЯ АКТИВНОГО ІМУНІТЕТУ

підтримка імунітету

З метою попередження коронавірусної хвороби на базі санаторію «Червона калина» 14 днів

Програма включає в себе проживання, харчування та пакет лікувально-оздоровчих послуг.


Мета: зміцнення імунітету, профілактика захворювань, підвищення активності, працездатності та толерантності до фізичних та психічних навантажень, особливо в період пандемії COVID-19.


Куратори: Лікуючий лікар, психолог, лікар- дієтолог, інструктор ЛФК.
В програму входить:
Проживання, харчування, лікування
Консультації лікуючого лікаря і, в разі потреби, суміжних спеціалістів (кардіолога, гінеколога, уролога та ін.)
Лабораторні (загально клінічні дослідження, біохімічні)
Фітотерапія (фіточай «Вітамінний» – 10 шт., відвар вівса з льоном – 10 шт., парощена пшениця – 10 шт.)
Мінеральна вода «Червона калина» в бюветі санаторію
Лікувально-профілактичні послуги (кількість):
– Ванни хвойні – 8
лікувальні властивості хвої зумовлені високим вмістом у ній ефірних масел, які подразнюють нервові закінчення і викликають розширення дрібних судин. В організмі посилюється кровообіг, поліпшується живлення тканин, прискорюється виведення токсинів і шлаків. Крім цього, ароматичні сполуки проникають у дихальні шляхи. Потрапляючи на слизові оболонки респіраторного тракту, вони мають бактерицидну і протизапальну дію. У легенях, ефіри всмоктуються у кров та досягають центральної нервової системи, на яку діють заспокійливо.
– Циркулярний душ – 6
процедура сприяє активізації кровообігу, прискоренню метаболічних процесів , збільшує доступність кисню до тканин організму. Також циркулярний душ підвищує захисні сили організму, зміцнює імунітет, стимулює продукцію інтерферону. Це означає, що дана процедура є ефективною профілактичною для бактеріальних і вірусних уражень.
– Кисневі коктейлі – 10
вони збагачують організм киснем,зміцнюють імунну систему, підвищують працездатність та опірність організму до захворювань
– Соляна шахта – 10
суть методу спелеотерапії полягає в тривалому перебуванні пацієнта в умовах особливого мікроклімату соляних печер: високої концентрації сольового аерозолю, мінімальної кількості алергенів та мікроорганізмів. Процедура покращує дренажну функцію дихальних шляхів, має протизапальну та імунокоректуючу дію.
– Інфрачервона термосауна – 3
стимулює потовиділення й очищення організму від внутрішніх токсинів
– Масаж спини – 5
Масаж надає різнобічну фізіологічну дію на організм: лікувальну, седативну, тонізуючу, загальнозміцнюючу, профілактичну. Під впливом масажу виникає ряд місцевих і загальних реакцій, в яких беруть участь різні органи і системи організму людини.
– Загальний лімфодренажний масаж – 5
прискорюючи відтік лімфи, звільняє клітини від продуктів обміну і розпаду, він покращує і полегшує роботу всіх систем організму, покращує обмін речовин, дренажні функції організму.
– Загальне обгортання голубою глиною – 4
специфіка блакитної глини полягає в тому, що вона має однакове вібраційне поле із здоровими клітинами, вирівнює ослаблене біополе людини. Крім того, глина сприяє регенерації тканин ,поглинанню солей, усмоктуванню токсинів. Володіє антитоксичними, антисептичними, бактерицидними властивостями.
– Біоптрон – 8
ефективний вплив на організм поляризованим поліхроматичним випромінюванням, що сприяє нормалізації обмінних процесів, зміцненню імунітету, активній регенерації клітин
– Надвенне лазерне опромінення – 8
потужна методика, що сприяє посиленню імунних та реабілітаційних властивостей організму, покращанню реологічних властивостей крові та мікроциркуляції.
– Лікувальна фізкультура – 10
– метод лікування, що полягає в застосуванні фізичних вправ і природних факторів з лікувально-профілактичними цілями. В основі цього методу лежить використання основної біологічної функції організму — руху.
Важливі щоденні прогулянки по сосновому лісі, дихання свіжим повітрям. Контрасний душ зранку та ввечері, прогулянка босоніж по росі, стежина босоходіння (в теплу пору року), теренкури, вранішні пробіжки по лісопарковій зоні, адже це сприяє активізації процесів обміну речовин, відкриттю додаткових капілярів (колатералей), стимуляції лімфотоку та рефлекторному впливу на організм пацієнта.
Процедури, які надаються за додаткову оплату:
– Фітосауна – комплексна процедура потужної детоксикації організму, яка включає в себе сеанс у фітодіжці, сухе обгортання, лімфодренажний масаж, фіто чай (60 хв)
– Гідроколонотерапія – промивання товстого кишківника спеціально підготовленою водою, яка дає можливість звільнитися від токсичного накипу в кишківнику, що накопичується на його стінках роками .
– Суха вуглекисла ванна – під час процедури через шкіру всмоктується СО2, який діє релаксаційно та заспокійливо, втамовує біль, має протизапальну та ранозагоюючу дію. Сприяє покращенню роботи серцево-судинної системи, стимулює мікроциркуляцію, сприяє виведенню токсичних речовин з організму (20 хв).
Для того, аби програма спрацювала максимально ефективно, пацієнтам, які палять, бажано відмовитись від цигарок, також заборонити вживання алкогольних напоїв, та звести до мінімуму вживання цукру та солі.

Куточок спокою в лоні природи чекає на вас!

Імуніте́т (лат. immunitas — «вільний», «захищений») — сукупність захисних механізмів, які допомагають організму боротися з чужорідними чинниками: бактеріямивірусаминайпростішиммигельмінтами, їхніми токсинами, різноманітними хімічними речовинами, тощо.
Загалом імунна система людини- це захист організму від інфекцій, і складається вона з двох частин. Перша складова – це вроджений імунітет та антитіла матері, які дитина отримує через плаценту,вони захищають дитину в перші місяці після народження.Поступово антитіла матері руйнуються. Але параллельно імунітет дитини навчається боротися з патогенами сам.Коли в організм потрапляє який-небудь новий вірус чи бактерія – імунітет вчиться з ним справлятися, потім запам’ятовує його й наступного разу вже має ефективну стратегію для боротьби. Це – набутий імунітет. Він діє складніше й більше  фективно, ніж вроджений, але може справлятися тільки зі “знайомими” мікроорганізмами.Імунітет – це система. Вона складається з органів, судин і клітин, які розкидані по всьому  організму.Основні органи імунної системи – тимус і кістковий мозок.У тимусі формуються важливі для імунної системи клітини – Т-лімфоцити, в кістковому мозку – всі інші клітини, які захищають організм від вірусів і бактерій (лімфоцити, моноцити, нейтрофіли, еозинофіли, базофіли) Існує два типи імунної відповіді організму: гуморальна та клітинна. Перший – здатність виробляти антитіла, які прилипають до віруса і стримують його поширення в організмі . Другий ( клітинний імунітет) виконують Т-лімфоцити (Т-кілери, Т-супресори, Т-хелпери). SARS-COV-2 – це внутрішньоклітинна інфекція. Вірус міститься в клітинах, усередині, антитіла дістати його там ніяк не можуть. Антитіла відіграють мінімальну роль, коли йдеться про противірусний імунітет. З   внутрішньоклітинною  інфекцією  бореться здебільшого  клітинний імунітет. Противірусний імунітет забезпечують Т-лімфоцити, так звані Т-кілери, які з допомогою Т-хелперів здатні  розпізнати інфіковану клітину й знищити її разом із вірусом

Нормальний сон, фізична  активність, раціональне та збалансоване  харчування –  це  ті прості, але дієві  речі, якими людина може допомогти власній імунній  системі. Доросла людина має  повноцінно  спати  сім-вісім годин на добу. З приводу харчування є багато  різних  рекомендацій, але вони часто суперечливі. Однозначно те, що  харчування  має бути різноманітним. В раціонімають бути фрукти, овочі, злаки, дієтичне  м’ясо (риба, птиця )В ході  дослідження вчені  встановили, що сік  чорноплідної  горобини може  подолати до 97% вірусу Sars-СoV-2. Ще  активніше  пригнічується  вірус  грипу. Також  ефективність показали зелений чай і сік граната. Фахівці пояснили, що  ці та інші  натуральні соки, а також  зелений чай здатні  послабити  віруси за рахунок кислого середовища і рослинних  поліфенолів. Вода- незамінний  помічник  імунітету, і дозувати ії потрібно з розрахунку 30/40 мл/1кг маси  тіла. Вживати  невеличкими  ковтками до 16.00 години. А от цукор, сіль, алкоголь – закляті  вороги імунітету.З фізичною  активністю все просто: чим  більше ми рухаємося – тим  краще. Це  можуть бути піші  чи  велосипедні  прогулянки на свіжому  повітрі, відвідування спортзалу, басейну. Взагалі  можна  займатися  чим  завгодно, головне – рухатися.Крім  цього, самому імунітету  необхідні  навантаження. Так само, як м’язи  тренуються  від  фізичних  навантажень, імунітет  тренується  від  контактів з мікроорганізмами.  Якщо  дитину  кутати, берегти  від  протягів, тримати в стерильній  кімнаті та не дозволяти  стрибати по калюжах, її  імунітет стане ледачим і буде давати  збій при будь-якій  нетиповій  ситуації.

А ще  важливо  дотримуватись  гігієни думок і почуттів… Саме так, адже  існує  теорія, що  короновірус  вібрує на низьких частотах. Ці ж частоти  генеруються  людиною при відчутті страху, ненависті, заздрості, гніву, роздратування. А радість, щастя, любов, вдячність – мають  високочастотні  вібрації…

Будьте щасливими!